כדים מודרניים

לקטלוג המלא שלנו, ייעוץ והזמנות השאירו פרטים או חייגו: 077-727-7921

עבור הרבה מאד אנשים, גינון הוא משימה תובענית – אך לעבודה הקשה יש תמורה הולמת: סיפוק רב והנאה בלתי נגמרת מהתוצאה: ריחות פרי ועשבי תיבול משכרים, פינות חמד מושקעות וישיבה באזורים המשלבים בין צל, יופי וטבע – המותאמים לאירוח או פשוט לישיבה ביום שמש בהיר.

בכל המשימות הקשורות לגינון ניתן למנות רבות מאד, בהן בעיקר ניכוש והשקיה, תכנון צריכת המים ותחזית הגדילה של כל צמח – אולם יש מרכיב אחד שאנשים רבים אינם חושבים עליו בתחילה, למרות שעליו להיות בחשיבות עליונה, ובהעדר הידע המתאים רכישתו של מוצר לא נכון עלולה להוביל לנזק: הכוונה היא לכדים שבהם מונחים העציצים השונים; מעבר לעובדה שכדים יכולים לשדרג ולהקפיץ מאד את הניראות הכוללת של המקום, יש להם גם חשיבות פונקציונלית שלא כולם מבינים אותה לעומקה. אז מה חשוב לדעת על כדים לגינה, ואיך תבחרו את הכדים הנכונים?

 

שימוש מעשי

ראשית חשוב להבין כי כדים לגינה הם לפני הכל פונקציונליים (אל דאגה, נגיע גם לעיצוב עוד מעט), ולכן מומלץ לבחור בכדים על פי בעיקר הפרמטרים הבאים:

  • חומרי גלם עמידים – רצוי חרס או פלסטיק עבה. אם הכד יונח במקום שעלול להתלכלך בקלות, חפשו אחר חומרי גלם שיהיה קל לנקות מבחוץ (וגם מבפנים, אחת לכמה זמן)
  • גודל הכד – בכך חשוב מאד להתאים את הכד גם למידותיו של הצמח בעתיד, לכשיגדל. עשו שיעורי בית ובדקו מהו הצפי לגדילה, והכינו את עצמם מראש לעיתוי שבו הצמיחה הגדולה אמורה להתרחש
  • יחס לגובה העציץ – כדאי לשים לב שהעציץ לא ייראה "דחוס" על הכד, הן בהווה והן בצפי לעתיד. בכך נסו לקבל הערכה מדויקת ככל האפשר אודות מידותיו והפרופורציות החדשות שיהיו לעציץ שלכם, או לחלופין הכינו אדמה שתהיה קלה להעברה, כך שיהיה קל להעביר את הצמח מכד אחד למשנהו בבוא העת.
  • פתחים – זכרו כי על העציץ לקבל אוויר, ולכן לא מומלץ להציב כדים לגינה במקום לא-מוגן, העלול להתמלא בקלות. באותו אופן שימו לב שגם הצלחת עליה מונח העציץ (אם יש כזו) אינה אוגרת מים באופן שיוביל לריקבון.

 

איך שומרים שלא יהיה מראה כבד מדי?

במיוחד אם יש בגינה שלכם ריבוי כדים ואינכם רוצים שהיא תיראה כמו "גן פסלים", כדאי לנסות לשלב כמה פטנטים עיצוביים יחד: שמרו על מרחק סביר בין כד לכד, הציבו את הכד בתוך סביבה שקצת מטשטשת ולא מכבידה על המראה הכולל, ואם יש לכם כדים לגינה העשויים חרס – שקלו להוסיף להם עיטורים משלכם (תוכלו לעשות זאת גם עם הילדים), אם כי חשוב לשים לב שהצבעים יהיו עמידים בפגעי מזג האוויר והזמן, כך שלא ישוו לכד מראה מיושן ו"זול" לאחר תקופת שימוש קצרה.

 

על חשיבות העיצוב הנכון בגינה

לגינה יש פוטנציאל להפוך להיות החלל שבו תבלו הכי הרבה בימים החמים בשנה, והאפשרויות שהיא טומנת בחובה הן מרגשות ואינסופיות – בלעדיה פשוט יהיה לכם חלל אחד פחות בבית, וגם אם לא תשקיעו בגינה מחשבה והשקעה, היא עלולה להפוך לחצר מוזנחת ולא מזמינה, ולאזור שלם מיותר בשל העדר ניצול. לכן לא משנה אם הגינה שלכם נמצאת במרפסת או בחזית הבית, הקפידו להשקיע בה ולהקדיש מחשבה לעיצובה, מעבר לנושא התחזוקה השוטפת.

 

מחפשים עצה?

איך תדעו עם מי להתייעץ בתחום? חפשו מעצבי פנים ומעצבי גנים (כן, יש דבר כזה), ואפילו מומחים בתחומי לווין אחרים כמו מומחים לצמחיה מלאכותית, כדי להתאים כדים לגינה וציוד נלווה המתאים למצב שלכם באופן מושלם. כך בין היתר, תוכלו לבקר באולם התצוגה של חברת דקוריישן 2000 (בפתח תקווה), המעמידה לרשות לקוחותיה מבחר ענק של צמחים מלאכותיים וציוד נלווה, והכל בניצוחם של אנשי מקצוע בקיאים ובעלי ניסיון עשיר בתחום (בין בצמחיה חיה ובין מלאכותית).

אתם מוזמנים להגיע למתחם של דקוריישן 2000 צמחיה מלאכותית ולהתרשם במו עיניכם מרמת הייעוץ והשירות המקצועי, כמו גם היחס האישי לכל לקוח ולקוח – כיאה לחברת עיצוב בעלת תווי תקן של איכות באמה בינלאומית.

צמחיה מלאכותית דקל
הזמינו צמחיה מלאכותית לכל מטרה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!