איך לעצב את הבית באמצעות צמחיה מלאכותית?

לקטלוג המלא שלנו, ייעוץ והזמנות השאירו פרטים או חייגו: 077-727-7921

מהו הדבר הראשון שאתם חושבים עליו כאשר אתם מדמיינים את עיצוב הבית שלכם מחדש? יש מי שיחשבו בראש בראשונה על שיפוץ כולל ו"מסאיבי", עבור אחרים יהיה זה דוקא הטקסטיל של הבית (כלומר הווילונות, השטיחים, הריפודים וכל הבדים המצויים בחללים המרכזיים), ויש כאלה שיחשבו דוקא על קונספט – כמו משחקי הצבע החדשים שהעיצוב החדש מאפשר. אך יש תחום אחד שיותר ויותר אנשים מבינים עד כמה כדאי להשקיע בו, ולכן כמעט איש אינו מוותר עליו – הכוונה, כמובן, לעציצים וצמחים לבית.

מדוע דוקא צמחים? האמת היא שאיננו זקוקים לתורת הפאנג שווי כדי לדעת שהצבת עציצים בבית היא מרגיעה מאין כמוה, וביכולתה "להחזיר" אותנו למקורותינו הטבעיים, כפי שהיה העידן התעשייתי. גם במקומות העבודה השונים משכילים יותר להבין זאת, וניתן לקראות תוצאות מוכחות הנוגעות לייעול התפוקה ומצב הרוח הכללי במקומות שבהם מצויים צמחים. אך לצד כל אלה, ראוי לתהות – מי בעצם קבע שחייבים להציב דוקא עציצים חיים בבית או במקום העבודה? ומדוע שלא נחשוב דוקא על צמחיה מלאכותית?

במיוחד עבור האנשים שאין להם זמן או יכולת להשקיע באופן קבוע בצמחים חיים (וכמובן גם המשאבים שהם דורשים בטיפול התקופתי), זוהי אפשרות נהדרת שיכולה למעשה להתאים לכולם. יש לכם רתיעה מהאפשרות של צמחיה מלאכותית? עוד רגע תבינו מדוע אין כל סיבה לחשוש.

 

הצמחיה המלאכותית החדשה

שיטות הייצור של צמחיה מלאכותית כיום הן שונות מאד מכל מה שהכרנו בעבר, ולכן ניתן למצוא בבתי מכירות נבחרים עציצים, פרחים ואפילו עצים מלאכותיים העונים על כל הפרמטרים שרק תוכלו לבקש: מראה טבעי לחלוטין, עמידות בפני פגעי מזג האוויר (במקרה של הצבת הצמחים בחוץ), חומרי גלם המונעים הצטברות של אבק, מחירים נוחים ותחזוקה שוטפת מינימלית – כל אלה הופכים את האפשרות של צמחיה מלאכותית לריאלית ומעשית עבור יותר ויותר משקי בית בישראל (ובעולם), והתוצאות פשוט מדברות בעד עצמן.

עציצים מלאכותיים במרפסת

 

איך לעצב?

אם השתכנעתם שאכן מדובר באפשרות מצוינת לעיצוב ושינוי מצב הרוח בבית, הנה כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון רגע לפני שתגשו למלאכה: ראשית, מומלץ מאד להתייחס אל העציצים המלאכותיים כאל צמחיה חיה לכל דבר, ולהפעיל את כלל השיקולים שהייתם מפעילים לו באמת היה המצב  כך – התאימו את העציצים לאגרטלים וכלי קיבול מתאימים, והציבו אותם במקומות שהגיוניים לגידול הצמח הנבחר בגרסתו החיה (תנאי אור ואקלים מתאימים, וכמובן יש להתחשב בשאלה האם הצמח עונתי או בר קיימא). לבסוף, הקפידו להתאים את הצמח לשפה העיצובית של החלל, במיוחד בשאלות כמו צבעי נושא מרכזיים, קווי מתאר עגולים לעומת קווים מחוספסים או חדים, סגנון כפרי או מודרני וכיוצא באלה.

רעיונן מרכזי נוסף שכדאי לזכור כאשר מוספים צמחיה מלאכותית (או חיה) לבית, הוא העקרון לפיו יש להעניק לעציץ את ה"כבוד" הראוי לו – בין היתר, לתחום אותו בעיגול קלאסי של אריחי רצפה מעוטרים למשל, להאיר עליו עם תאורת אווירה עדינה, לקשט את העץ או העציץ (אפשר במיוחד לקראת חגים) ועוד ועוד. זכרו כי הצבת העציצים דוקא במיקומים שונים ומפוזרים בבית תשווה לכל אחד מהם רושם עוצמתי וייחודיות חד פעמית בפני עצמה, ולכן מומלץ לחשוב היטב מראש היכן אתם מעוניינים להניח כל אחד ואחד מהם.

 

מה עוד כדאי לזכור?

כדאי לקחת בחשבון כי צמחיה מלאכותית דורשת גם היא מעט עבודות תחזוקה פשוטות, הנעות בעיקר סביב ניקוי תקופתי, אחת לשבוע או שבועיים. אם תרצו להשקיע בצמחים במיוחד, תוכלו לשנות מדי פעם את הצמחים בהתאם לפרמטרים כמו עונת השנה הרלוונטית, ואפילו להגדיל את נפח העציץ לאחר כמה שבועות או חודשים – כאילו היו אלה צמחים חיים הגדלים ומתפתחים באופן טבעי.

שלושה עציצים מלאכותיים

 

רוצים לשמוע עוד?

במתחם דקוריישן 2000 שבמושב רינתיה (סמוך לנתב"ג) תוכלו ליהנות ממבחר ענק של עצים, עציצים, צמחים ואף פרחים בודדים – כולם הוכנו בקפידה על ידי מיטב בתי הייצור העומדים בתקני איכות בינלאומיים. במקום תוכלו להתרשם לא רק מהמבחר הענק הקיים במלאי אלא גם משירות יוצא דופן של ייעוץ, עיצוב והתאמה אישית לכל לקוח, ובכל פנייה ושאלה. אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות המומחים של המקום, ליהנות משיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות, ולהתחיל ליישם את החזון העיצובי שלכם מבלי לוותר על שום פרט.

צמחיה מלאכותית דקל
הזמינו צמחיה מלאכותית לכל מטרה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!