תחזוקת צמחיה מלאכותית: 5 טיפים שימושיים

לקטלוג המלא שלנו, ייעוץ והזמנות השאירו פרטים או חייגו: 077-727-7921

הצטרפתם לגל החדש בעולם העיצוב ועשיתם החלטה מושכלת לשלב בביתכם צמחיה מלאכותית? ראשית, הרשו לנו לברך על כך שאתם כבר צועדים בכיוון הנכון – כיוון שיותר ויותר אנשים ומשקי בית בארץ מבינים כי השגרה כיום אינה מאפשרת תחזוקה נאותה של עציצים, ונוספת על כך העובדה שהצמחייה המלאכותית הקיימת כיום בבתי המכירות המקצועיים היא ברמת איכות שאיש לא הכיר קודם לכן. אז איך תשלבו את העציצים החדשים שלכם בצורה נכונה, ומה חשוב לזכור בנוגע לתחזוקה?

תחזוקת צמחיה מלאכותית

 

1. תחזוקת הצמחים

צמחיה מלאכותית אמנם אינה דורשת טיפול יומיומי ומסור כמו במקרים של צמחיה חיה, אולם חשוב מאד לזכור כי עדיין ישנן כמה פעולות שכדאי מאד לבצע באופן קבוע: במיוחד אם בחרתם להציב את העציצים מחוץ לבית (אך גם אם הם מונחים בפנים), חשוב לנקות את העציצים מאבק ולבדוק היטב שחיות ומזיקים לא פגעו בהם (במקרה של צמחיה מלאכותית, יהיה מדובר בעיקר על חתולים ומכרסמים); נקו את האזור שבו מונחים העציצים כדי לשוות לו מראה טבעי, כפי שהייתם נוהגים לו היו אלה צמחים חיים.

אם העציצים המלאכותיים נמצאים מחוץ לבית ואתם עוקבים אחר תחזיות מזג אוויר הצופות רוח חזקה, מומלץ להכניס את העציצים פנימה. לחלופין, אם העציצים "עברו" לילה קשה של רוחות חזקות, בדקו את מצבם בבוקר וסדרו את הענפים והגבעולים לפי הצורך מחדש. מלבד זאת ובמיוחד בסוף החורף, כדאי לרענן את המראה הכולל של אזור הצמחיה ולסלק פסולת שנדבקה בעציצים מהרוחות ושאריות שהותירה איתה העונה הקרה. חפשו גם גללים או פינות ייעודית שחיות יכולות למצוא בהן "בית חם" – ואם מצאתם כאלה, תוכלו להניח במקום אבנים חדות או חפצים מחודדים אחרים שירחיקו את בעלי החיים מישיבה על הפרחים והאדניות.

 

2. הקפידו על מראה טבעי ככל הניתן

אם הוספתם לאזור שבו הנחתם את הצמחים אבנים או אלמנטים טבעיים אחרים, חשוב לתחזק אותם כאילו הייתה זו גינה חיה: נקו את האבנים מפגעי לחות, נכשו עשבים אם הנחתם את העציצים ליד דשא חי, נקו את האזור במידה והוא מתלכלך והחליפו את האדמה בכלי הקיבול אם היא נראית יבשה או ישנה מדי. כמו כן, חשוב לדאוג לתחזוקתו הכוללת של הציוד הנלווה לצמחים – ובכלל זה אגרטלים אדניות, פסלונים וכל אלמנט דקורטיבי אחר.

 

3. בדיקת עמידות שגרתית

הטיפ הבא יהיה רלוונטי יותר מכל במעמד הרכישה של העציצים עצמם, אולם גם לאחריה (ובמיוחד אם לא הקפדתם לברר על כך לפני הקנייה), כדאי מאד ליישמו בתחזוקה השוטפת: ודאו כי הענפים וחלקם התחתון של העציצים עדיין עמידים וחזקים. מלבד העובדה שהמראה הכללי של העציץ יהיה פחות אסתטי, במצב של העדר תחזוקה הצמחים עלולים להיראות בשלב כזה או אחר מאד לא טבעיים – בשל העובדה כי צמחיה חיה לא היתה "שורדת" באופן דומה לו הגבעולים שלה היו חלשים ורופפים.

 

4. חומרי ניקוי

מומלץ לעשות שימוש בחומרים ייעודיים המותאמים לעציצי צמחיה מלאכותית כדי לשפר את נראותם ולהגביר את הרעננות, אך יש להימנע מכל וכל מהתזת חומרים שיגבירו את רמת הברק, או כאלה שאינכם יודעים כיצד יגיבו אליהם העציצים. מלבד זאת, חשוב לוודא שאינכם מרססים חומרים רעילים על צמחים חיים ואלמנטים טבעיים אחרים הסמוכים לעציצים המלאכותיים.

 

5. שדרגו את העציצים והוסיפו להם פן טבעי אפילו יותר

אפשר ורצוי לעצב מחדש את החלל בהתאם לעונות השנה המתחלפות, וכך לשנות מיקומים בהתאם לזווית השמש, או לחדש את העציצים עצמם בהתאם למזג האוויר: עשו שימוש בפרחים עונתיים, והתאימו את צבע העץ או העציץ לגווני העונה: עציצים צהובים ופלומתיים בקיץ, עציצי שלכת בעונת הסתיו, עציצים לבנים בחורף, עציצים פרחוניים וצבעוניים באביב. כך תשוו מראה טבעי ומדויק יותר, מבלי לעורר "חשד" שמדובר בעציצי צמחיה מלאכותית.

 

רוצים לשמוע עוד?

אם אתם מתעניינים בעולם המרתק של צמחיה מלאכותית ואתם מעוניינים להרחיב את הידע שלכם אודות הסוגים והעיצובים הקיימים, או לקבל טיפים באופן כללי הנוגעים לעיצוב ולתחזוקה נכונה של העציצים, אתם מוזמנם לבקר באולם התצוגה של חברת דקוריישן 2000, המתמחה בצמחיה מלאכותית באופן ספציפי, ועם טובי המומחים בתחום. בואו לשומע על האפשרויות העומדות בפניכם, ותגלו עולם שלם של אפשרויות מרהיבות.

צמחיה מלאכותית דקל
הזמינו צמחיה מלאכותית לכל מטרה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!